Recepcja +48 882 794 249CO TO JEST PSYCHODIETETYKA- Z CZYM TO SIĘ JE…

„Ciało przemawia wieloma językami. Przemawia kolorem i temperaturą, rumieńcem rozpoznania, blaskiem miłości, popiołami bólu, żarem podniecenia, chłodem obojętności. Przemawia nieustannym, niedostrzegalnym tańcem, czasem kołysaniem, czasem pląsaniem, czasem drżeniem. Każde radosne drgnienie serca, każdy upadek ducha, depresja, budząca się nadzieja znaczą się na ciele”
Clarrisa Pinkola Estes, „Biegnąca z wilkami”

 

Psychodietetyka łączy sferę dietetyczną związaną z racjonalnym odżywianiem się zgodnym z indywidualnym rytmem organizmu ze sferą psychologiczną wzmacniającą proces zmiany i dobre samopoczucie w zmaganiach z żywieniem.

Efektem połączenia potencjału oraz energii dziedzin psychologii i dietetyki jest długotrwała i skuteczna zmiana w kierunku zdrowych nawyków żywieniowych.

Jest to spojrzenie z innej perspektywy na żywienie, gdzie podjęcie odpowiedzialności za swoje decyzje względem jedzenia oznacza w praktyce przyjrzenie się swoim przekonaniom, myślom oraz zachowaniom, które często są po za kontrolą.

Proces zmiany prowadzi do kierowania się wewnętrznymi sygnałami płynącymi z ciała i umysłu, które wysyła nasz organizm, dzięki czemu mamy wgląd we własne działania, motywy oraz emocje. Słuchanie tych wewnętrznych sygnałów buduje zaufanie do siebie. Wówczas wybory żywieniowe podejmowane są we właściwy sposób- indywidualny, wypracowany sposób każdej osoby.

Ostatecznie odczuwana jest harmonia i radość bycia w zgodzie ze sobą. Nabywa się przekonania, że dobrze mi z tym, jakie wybory podejmuje. Myślę z wigorem o swoim życiu, co przekłada się na inne aspekty funkcjonowania, w których sfera komfortu rośnie z każdym dniem.

Naturalny i świadomy sposób żywienia nie oznacza bycia na restrykcyjnych dietach. To nowy sposób życia- zdrowy styl życia i doświadczanie siebie w innym wymiarze.

Sports-fitness-adult-fitness