Recepcja +48 882 794 249unnamed

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca

info@olgarymkiewicz.pl

Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Poradni Psychodietetycznej. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. W trakcie doskonalenia zawodowego w psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jestem wykładowcą na uczelni wyższej, Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki. Wykładam również na konferencjach oraz prowadzę prelekcje popularno-naukowe szerząc świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki, psychologii odżywiania. Pracuję indywidualnie w gabinecie oraz grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach. Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej.

Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.

Olga Rymkiewicz – ZnanyLekarz.pl

Zespół Poradni Psychodietetycznej 

10353047_1424400267871779_6335848319861011077_n

mgr Kamila Koziara

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta

k.koziara@olgarymkiewicz.pl 

 

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe o kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Pracuję w Poradni Zrowia Psychicznego oraz w Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia Curatus. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania oraz doświadczającymi kryzysu psychicznego. Prowadzę indywidualną terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Wspieram oraz edukuję osoby w procesie zmiany nawyków żywieniowych. Pomagam osobom cierpiących na kompulsywne objadanie. Realizuję warsztaty psychodietetyczne oraz konsultacje indywidualne w Programie Wrocławskiej Akademii Odchudzania. Jestem opiekunem grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz doświadczających kryzysu psychicznego. Ponadto realizuje warsztaty dla specjalistów pracujących z osobami cierpiącymi na otyłość. 

Autorka publikacji dotyczącej struktury pracy z rodziną dziecka otyłego.

Autor bloga kulinarnego promującego zmianę nawyków żywieniowych ( http://psychologia-zywienia.blogspot.com/ ).

Prywatnie eksperymentuje w kuchni. Czas wolny spędzam na poszukiwaniu nowych smaków, lubię szyć ubrania oraz przebywać w teatrze.

3L7A7580

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, arteterapeuta

k.ciesla@olgarymkiewicz.pl 

 

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Arteterapię w Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury- SKiBa oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. W trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie.

Oprócz pracy jako psychodietetyk, zajmuję się diagnozą i wsparciem podopiecznych w Ośrodku Św. Jerzego, prowadzę konsultacje indywidualne oraz grupowe formy wsparcia i rozwoju.

Moi pacjenci to osoby borykające się z nieprawidłowościami w obszarze odżywiania, ale też doświadczające trudności w sferze emocjonalnej, obniżenia nastroju czy depresji.

Prowadzę autorskie warsztaty dla kobiet zwiększające świadomość w zakresie związku emocji i ciała z odżywianiem oraz w obszarze zmiany nawyków żywieniowych. Jestem autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”, których wdrażanie ma na celu kształtowanie odpowiedzialnego i zdrowszego odżywiania u dzieci, w tym  umiejętności adekwatnego odpowiadania na potrzeby swojego ciała.

Moje metody pracy stanowią połączenie doświadczenia i praktyki psychologicznej z wiedzą z zakresu psychologii żywienia, terapii Gestalt oraz metodami arteterapeutycznymi.

Jestem jaroszką- często włączam do swojego menu chwasty, które sama zbiorę. Podróżuję- najchętniej rowerem. Dążę do zrównoważonego rozwoju.

DSC_1657

mgr Kamila Putyło

psycholog, psychoterapeuta, coach

k.putylo@olgarymkiewicz.pl

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Socjoterapię przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Coaching w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W Profi Biznes Group przygotowywałam się do uzyskania zawodu coacha, gdzie otrzymałam międzynarodową akredytację International Coach Federation na poziomie ACC. Kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym było ukończenie Szkoły Pomocy Psychologicznej  w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego s.c. we Wrocławiu, gdzie przygotowywałam się do wykonywania zawodu psychoterapeuty w nurcie psychoterapii Gestalt. Aktualnie jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w 4 letniej szkole Psychoterapii zorganizowanej przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Nieustannie rozwijam się i podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i pracując pod superwizją.

Ukończyłam staż na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego sp. z o.o. we Wrocławiu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam jeszcze w trakcie studiów w Ośrodku Profilaktyki Środowiskowej Agencji Doradztwa Personalnego AD współprowadząc grupę socjoterapeutyczną dla młodzieży. W kolejnych latach prowadziłam liczne warsztaty kompetencji osobistych i społecznych oraz wsparcie indywidualne dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i niepełnosprawnych. W trakcie pracy wykorzystywałam eklektyczne podejście do klienta czerpiąc z wcześniej zdobytego doświadczenia oraz wiedzy terapeutycznej otrzymanej w trakcie licznych szkoleń. Obecnie pracuję indywidualnie z pacjentem w gabinecie oraz prowadzę warsztaty dla niepełnosprawnych z wykorzystaniem metod arteterapii w centrum Wspierania Przedsiębiorczości we Wrocławiu.

Swoją ofertę kieruje do osób dorosłych doświadczających kryzysów życiowych, lęków i obniżonego nastroju,  cierpiących z powodu dolegliwości o charakterze psychosomatycznym, trudności w relacjach międzyludzkich, nieradzących sobie ze stresem oraz z zaniżoną samooceną.

Prywatnie interesuję się literaturą, lubię gotować i aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną.

_DSC1115

mgr Aneta Jakubiec-Pińczuk

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psychodietetyk, psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzinny i par, oligofrenopedagog

a.jakubiecpinczuk@olgarymkiewicz.pl

 

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.

Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Terapię Poznawczo-Behawioralną dzieci i młodzieży w Centrum Poznawczo-Behawioralnym CBT w Warszawie, Studium Pedagogiczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, Oligofrenopedagogikę w Centrum Kształcenia Kadr w Opolu, szkolenia z zakresu mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku. Odbyłam Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, a w przyszłości planuje dalej kształcić się w tym nurcie psychoterapii.

Oprócz pracy jako psychodietetyk jestem również psychologiem szkolnym w ZSP w Smolcu. W Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Empatio we Wrocławiu oraz we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii zajmuję się psychoterapią indywidualną, par oraz rodzin.

Doświadczenie zdobywałam pracując z kobietami i dziećmi jako psycholog w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu. W Fundacji „Dobrze, że jesteś”, jako psycholog/terapeuta na oddziale Radioterapii Ogólnej i Ginekologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, oraz na Oddziale Hematologii w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu towarzyszyłam pacjentom w walce o powrót do zdrowia, motywowałam do przestrzegania zaleceń dietetycznych. Na stanowisku psychologa pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej typu Interwencyjnego, Socjoterapeutycznego oraz Specjalistyczno- Terapeutycznego w Kątach Wrocławskich, w Zespole Szkół Specjalnych w Oławie, w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu, w Logopedycznym Centrum Terapii i Rozwoju Octopus. Udzielałam pomocy psychologicznej poprzez e-mail w Punkcie Pomocy Online w Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy. Prowadziłam terapię grupową oraz indywidualną w  Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Zgorzelcu. Odbyłam staż w Centrum Psychiatrii i psychologii w Lubinie oraz na Oddziale III Dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

Kocham podróże! Podróż to wyprawa nie tylko w głąb miejsca, które odwiedzamy, ale również w głąb siebie. Z zaciekawieniem kosztuje lokalne potrawy, poznaję nowe smaki i przyglądam się różnicom kulturowym. Zaczytuje się w reportażach oraz biografiach. Serialoholik .

vs_007

mgr Dominika Radomska-Talar

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, socjoterapeuta

d.radomskatalar@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię w języku angielskim. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga psychodietetycznego soofit.pl

Wykształcenie

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną, dyplomowanym psychoterapeutą, socjoterapeutą oraz filologiem z wykształceniem pedagogicznym. Jestem absolwentką SWPSu Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, ukończyłam również Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, a także Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej.

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym  we Wrocławiu, pogłębiając wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania z możliwością prowadzenia poradnictwa żywieniowego dla osób z nadwagą i otyłością.

Doświadczenie

Pracuję w Niepublicznym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadzę terapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne oraz daję wsparcie zarówno dorosłym jak i młodzieży. Ponadto na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym  we Wrocławiu  prowadzę zajęcia z psychologicznego angielskiego ze studentami.

Doświadczenie z zakresu diagnozy oraz terapii zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego w Ząbkowicach Śląskich, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Domu Dziecka -Wielofunkcyjnej Placówce w Górcu, Strzelin, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, a także na oddziale Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych w Świeradowie Zdrój.

Prowadzę terapię również w języku angielskim. Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach, sympozjach i szkoleniach zawodowych. W trosce o wysoką jakość swojej pracy poddaję ją również regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Oznacza to, że praca terapeutyczna jest poddawana systematycznej kontroli pod względem oceny jej skuteczności oraz poprawności zastosowanych metod i interwencji. 

Swoją pomoc w zakresie poradnictwa psychologicznego bądź terapii  krótko – lub długoterminowej kieruję do osób dorosłych i młodzieży z:

  • zaburzeniami odżywiania; anoreksja, bulimia, napadowym objadaniem się, nadwagą i otyłością
  • zaburzeniami nastroju depresją
  • zaburzeniami nerwicowymi, inaczej nazywanymi zaburzeniami lękowymi
  • zaburzeniami psychosomatycznymi
  • zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (inaczej; nerwica natręctw)
  • zaburzeniami lękowymi w postaci fobii
  • zaburzeniami stresu pourazowego (PTSD),
  • zaburzeniami osobowości

Pasje

 Joga metodą Iyengara, narciarstwo oraz scrapbooking.

12038535_10203114986875800_7537179511934960021_n 18740480_10206532371388277_4537091623908303257_n

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, dietetyk sportowy, psychodietetyk, ultramaratończyk

d.milewicz@olgarymkiewicz.pl

 

Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka. Jestem dietetykiem praktykującym od 7 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym  naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego  zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

- masz problem z regeneracją,

- często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,

- chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,

- masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,

- masz problem z nadwagą,

- masz zaburzenia hormonalne,

- przewlekłe zmęczenie

Pamiętaj:

Sport to nie tylko trening…

1

mgr Renata Kusińska-Sitarz

dietetyk kliniczny, wykładowca

r.kusinskasitarz@olgarymkiewicz.pl

 

Podejmie się leczenia chorób, pomoże osiągnąć pożądaną sylwetkę, ale też specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Jest praktykiem pełną parą- uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Wspólna droga z nią to czysta przyjemność, bo relacja z pacjentem jest dla niej bardzo ważna. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi.

Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę.
W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.

Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.