Recepcja +48 882 794 249unnamed

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego

info@olgarymkiewicz.pl

Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Poradni Psychodietetycznej. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. W trakcie doskonalenia zawodowego w psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jestem wykładowcą na uczelni wyższej, Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki. Wykładam również na konferencjach oraz prowadzę prelekcje popularno-naukowe szerząc świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki, psychologii odżywiania. Pracuję indywidualnie w gabinecie oraz grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach. Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej.

Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.

Olga Rymkiewicz – ZnanyLekarz.pl

Zespół Poradni Psychodietetycznej 

10353047_1424400267871779_6335848319861011077_n

mgr Kamila Koziara

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta

k.koziara@olgarymkiewicz.pl 

 

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe o kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Pracuję w Poradni Zrowia Psychicznego oraz w Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia Curatus. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania oraz doświadczającymi kryzysu psychicznego. Prowadzę indywidualną terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Wspieram oraz edukuję osoby w procesie zmiany nawyków żywieniowych. Pomagam osobom cierpiących na kompulsywne objadanie. Realizuję warsztaty psychodietetyczne oraz konsultacje indywidualne w Programie Wrocławskiej Akademii Odchudzania. Jestem opiekunem grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz doświadczających kryzysu psychicznego. Ponadto realizuje warsztaty dla specjalistów pracujących z osobami cierpiącymi na otyłość. 

Autorka publikacji dotyczącej struktury pracy z rodziną dziecka otyłego.

Autor bloga kulinarnego promującego zmianę nawyków żywieniowych ( http://psychologia-zywienia.blogspot.com/ ).

Prywatnie eksperymentuje w kuchni. Czas wolny spędzam na poszukiwaniu nowych smaków, lubię szyć ubrania oraz przebywać w teatrze.

3L7A7580

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, arteterapeuta

k.ciesla@olgarymkiewicz.pl 

 

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Arteterapię w Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury- SKiBa oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. W trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie.

Oprócz pracy jako psychodietetyk, zajmuję się diagnozą i wsparciem podopiecznych w Ośrodku Św. Jerzego, prowadzę konsultacje indywidualne oraz grupowe formy wsparcia i rozwoju.

Moi pacjenci to osoby borykające się z nieprawidłowościami w obszarze odżywiania, ale też doświadczające trudności w sferze emocjonalnej, obniżenia nastroju czy depresji.

Prowadzę autorskie warsztaty dla kobiet zwiększające świadomość w zakresie związku emocji i ciała z odżywianiem oraz w obszarze zmiany nawyków żywieniowych. Jestem autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”, których wdrażanie ma na celu kształtowanie odpowiedzialnego i zdrowszego odżywiania u dzieci, w tym  umiejętności adekwatnego odpowiadania na potrzeby swojego ciała.

Moje metody pracy stanowią połączenie doświadczenia i praktyki psychologicznej z wiedzą z zakresu psychologii żywienia, terapii Gestalt oraz metodami arteterapeutycznymi.

Jestem jaroszką- często włączam do swojego menu chwasty, które sama zbiorę. Podróżuję- najchętniej rowerem. Dążę do zrównoważonego rozwoju.

Ewa_Tomczyk

 

mgr Ewa Tomczyk

dietetyk, psychodietetyk

e.tomczyk@olgarymkiewicz.pl

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Dietetyka oraz Analityka Medyczna. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Należę do Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Akademicką wiedzę poszerzam uczęszczając na warsztaty i konferencje o tematyce żywieniowej.

Jestem dietetykiem posiadającym bogate doświadczenie zawodowe. Pracując w charakterze doradcy żywieniowego poznałam potrzeby pacjentów i problemy, z którymi najczęściej się zmierzają. Z kolei doświadczenie na stanowisku specjalisty żywieniowego przybliżyło mnie do poznania perspektywy producentów żywności.

Uważam, że podejmowanie działań zmierzających do zmiany sylwetki może być przyjemnym doświadczeniem. Dlatego też staram się, aby każda osoba, która przechodzi przez ten proces czuła się komfortowo. Mój styl pracy dotyczący możliwości zmiany odżywiania u pacjentów, z którymi pracowałam wielokrotnie sprawdzał się pomyślnie. Pomoc innym ludziom daje mi bardzo dużo satysfakcji i radości.

Prywatnie mam słabość do smacznych potraw łatwych w przygotowaniu, tańca oraz podróży.

12038535_10203114986875800_7537179511934960021_n 18740480_10206532371388277_4537091623908303257_n

mgr Daniel Milewicz

dietetyk sportowy, psychodietetyk, ultramaratończyk

d.milewicz@olgarymkiewicz.pl

 

Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka. Jestem dietetykiem praktykującym od 7 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym  naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego  zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

- masz problem z regeneracją,

- często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,

- chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,

- masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,

- masz problem z nadwagą,

- masz zaburzenia hormonalne,

- przewlekłe zmęczenie

Pamiętaj:

Sport to nie tylko trening…